Kirjastoauto

 

Kirjastoauton puh. 044 419 1854

Huom! Kirjastoauto ei liikennöi 15.4.-22.4.2019

Kirjastoauton aikataulu alkaen 13.8.2018

Maanantai: Koskenkorva ja Tuomikylä-Pojanluoma

Luoman koulu     9.50-10.15 
Västilän koulu   10.40-11.25
Koskenkorvan koulu  11.50-12.20
Päivätien päiväkoti  12.30-12.55
Palvelukeskus Hopiarati  13.10-13.30
Paimenkujan päiväkoti  13.40-14.00
Tuomikyläntie 285   14.50-15.10
Pojanluoma, Huhtamaantie 15.20-15.40
Saunamäentie,Larvakatu  15.50-16.10
Kiviniementie, Tynjälä  16.15-16.35
Kuismintie   16.40-17.00
 

Tiistai: Ahonkylä-Harjunmäki - Munakan koulu

Käpälämäen päiväkoti 10.00-10.30
Päiväkoti Metsätähti 10.45-11.10
Ahon Market 11.20-11.40
Ahonkylän koulu 11.45-12.25
Päiväkoti Vanamo 12.30-13.00
Kotokartano 14.00-14.20
Harjunmäki, Mäki-Latvala 14.40-15.00
Kiikerinkyläntie, Välkkilä 15.05-15.25
Munakantie, Pahanperäntie 15.35-15.55
Kuruntie 16.00-16.20
Munakantie, Valli 16.30-16.50
Munakan koulu 16.55-17.25

Keskiviikko: Tammikuhnala-Nopankylä-Koskenkorva S-Market

Tammikuhnalan päiväkoti 10.00-11.00
Ilomäen koulu 11.40-12.05
Huissi Ristimäentie Kallio 12.10-12.30
Nopankylän koulu 12.40-13.15
Jurvantie, Hakala-Rahko 13.25-13.45
Haapamäentie, Haavisto 13.50-14.10
Kva, Raskulantie 14.30-14.50
Kva, Pukarantie 14.55-15.15
KVA, Opintie, Taipale 15.20-15.40
Santavuorentie 150, 15.45-16.05
Monnintie 16.10-16.30
Havuskyläntie 155, 16.35-16.55
Koskenkorvan S-Market, 17.10-17.30

Torstai: Neiron koulu-Pojanluoma-Ahonkylä

Neiron koulu 11.10-11.50
Tuomikylän koulu 12.00-12.25
Rengon ryhmis 12.35-13.00
Pojanluoma, Niemistöntie 13.05-13.25
Pojanluomantie, Mäki-Mantila 13.30-13.50
Pojanluomantie, Luhtala 14.00-14.20
Pojanluomantie, Soisalo  14.25-14.45
Luovantie, Laitila 14.55-15.20
Onnelantie 15.45-16.05
Ahon Market 16.50-18.00

Perjantai: Munakan koulu-Koskenkorva

Munakan koulu 9.45-10.05
Munakan ryhmis 10.10-10.30
Peltoniemen koulu 10.45-11.25
Palonkylän koulu 11.55-12.30
Peuralan koulu 12.40-13.00
Kullaanmäki 13.05-13.25
Idänpuolentie, Huhtakangas 13.30-13.50
Kva, Syrjäkuja 14.00-14.20